zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NA VYSOČINĚ SE OPĚT ROZJEDOU VLAKY DO STANICE RECYKLACE

19.09.2016
Odpady
Recyklace
Zpětný odběr
NA VYSOČINĚ SE OPĚT ROZJEDOU VLAKY DO STANICE RECYKLACE

Vysloužilé elektrospotřebiče mohou lidé díky akci Jízda do stanice recyklace odevzdat ve speciálně označených vlakových soupravách i v určených stanicích. Pro prvních 300 ,,aktérů" jsou připraveny odměny. Akci připravil Kraj Vysočina ve spolupráci s neziskovým kolektivním systémem ELEKTROWIN a Českými drahami.

Jízda do stanice Recyklace startuje v pondělí 19. září 2016 na trase Havlíčkův Brod - Žďár nad Sázavou. Speciálně označené vlakové soupravy budou na této trase sbírat vysloužilé elektrospotřebiče až do pátku23. září. Zájemci mohou 19., 21. a 23. 9. odevzdat nepotřebné elektrospotřebiče do červených kontejnerů ve stanicích Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. A v úterý 20. a ve čtvrtek 22. 9. ve stanici Havlíčkův Brod a Chotěboř.

,,Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do projektu Jízda do stanice Recyklace, je to skvělá příležitost, jak oslovit co nejvíce lidí a připomenout jim, že vysloužilé elektrospotřebiče rozhodně nepatří do běžné popelnice, ale do míst určených pro jejich zpětný odběr,tedy do sběrných dvorů,speciálních červených kontejnerů či prodejen elektra," říká Zdeněk Chlád, krajský radní pro zemědělství a životní prostředí.

Prvních 300 cestujících,kteří vysloužilý spotřebič v rámci akce Jízda do stanice Recyklace přinesou, si za něj budou moci vybrat dárek.Každý navíc získá los. Pro ty, na které se už dárky nedostanou, čeká za odevzdaný spotřebič výherní los a drobná odměna.

Losování proběhne v pondělí 26. září 2016, pět vylosovaných získá nový elektrospotřebič v hodnotě 1000 korun. Informaci o výhře obdrží textovou SMS zprávou,výhra jim bude doručena kurýrem na adresu, kterou výherce uvede, a to do týdne po slosování.

,,Akce podpořená Krajem Vysočina a společnosti České dráhy, která se podílí na její celkové propagaci a poskytla prostory i vlakové soupravy, jež budou v rámci stávajícího jízdního řádu vybaveny sběrnými koši a netradičními průvodčími," vysvětluje Jan Marxt ze zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí