zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Č. Budějovice schválily podíl na likvidaci nelegální skládky

21.09.2016
Odpady
Šlendryján
Urbánní ekologie
Č. Budějovice schválily podíl na likvidaci nelegální skládky

České Budějovice se budou finančně podílet na likvidaci nelegální skládky v Hůrách. Schválili to na dnešním zasedání zastupitelé města. Náklady na odstranění skládky v obci poblíž Českých Budějovic, kterou loni zasáhl požár, činí přibližně osm milionů korun. Z 80 procent likvidaci uhradí dotace od Státního fondu životního prostředí. Skládka představuje jednu z největších ekologických zátěží v regionu.

"Jihočeský kraj zjišťoval, jaké jsou reálné možnosti na získání financí na tento projekt. Žádost o grant mohl podat Jihočeský kraj nebo obec s rozšířenou působností, což nejsou Hůry. Vzal to na sebe Jihočeský kraj, který o dotaci zažádal," uvedl dnes na zasedání zastupitelstva náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola.

Obec Hůry zaplatí za likvidaci milion korun, České Budějovice a Jihočeský kraj uhradí částky po přibližně 300.000 korun. "Jsem rád, že tímto způsobem obci Hůry pomůžeme," uvedl dnes opoziční zastupitel a poslanec Jan Zahradník (ODS).

Nelegální skládku, na níž se nachází přibližně 6000 tun odpadu, loni v srpnu zasáhl požár, který hasiči likvidovali několik dní. Podle vyšetřování objekt někdo úmyslně zapálil. Na skládku vozila materiál zkrachovalá firma z Německa a chtěla s ním dále obchodovat. Šlo například o staré koberce, pneumatiky nebo plasty. Odstraňování ekologické zátěže z Hůr začalo před několika dny a mělo by trvat dva až tři měsíce.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí