zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 4: 20 stanovišť pro sběr kovových obalů

06.10.2016
Odpady
Recyklace
Urbánní ekologie
Praha 4: 20 stanovišť pro sběr kovových obalů

Městská část Praha 4 zahájila ve spolupráci se svozovou společností Pražské služby na dvaceti vytipovaných stanovištích tříděného odpadu sběr a svoz kovových obalů. K tomuto projektu přistoupila ještě dříve, než tuto komoditu odpadů začne celoplošně sbírat hlavní město Praha. Pilotní projekt, do kterého se městská část zapojila, probíhal od 1. listopadu 2013 do 31. prosince 2014.

,,Pilotní projekt měl dobré výsledky a setkal se pozitivním ohlasem obyvatel naší městské části, proto jsme nyní vytipovali dvacet stanovišť, kde od 1. června 2016 pravidelně probíhá sběr kovových obalů," uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN - Tučňák). ,,Jsem přesvědčen, že ochrana životního prostředí a recyklace surovin má smysl."

Do šedých kontejnerů o objemu 1.100 litrů je možné odkládat nápojové plechovky, konzervy od potravin, zvířecí konzervy, tuby, uzávěry a víčka od nápojů, jogurtů atd. Naopak do těchto nádob nepatří stlačené kovové nádoby od kosmetiky a jiných sprejů, kovové obaly od barev, benzínu, motorových olejů atd.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí