zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na Smart Energy Forum Praha 2016

06.10.2016
Energie
Ekologická auta
Pozvánka na Smart Energy Forum Praha 2016

2. ročník konference a výstavy...

V souvislosti s nacházejícím dynamickým rozvojem decentrálních zdrojů energie a systémů skladování energie (SSE) si Vás dovolujeme pozvat na 2. ročník Smart Energy Forum 2016 (SEF), která se bude konat v termínu 25. října 2016 v Praze (v prostorách Kongresového centra Masarykovy koleje ČVÚT, Thákurova 1, Praha 6). Součastí SEF bude letos rovněž největší výstava domácích bateriových systémů v České republice za účasti 20 vystavujících firem z ČR i ze zahraničí. Veřejnost má na výstavu BEZPLATNÝ VSTUP (na základě online registrace) Představení SEF Cílem konference SEF je navázat na úspěšný první ročník a stát se prestižní událostí v oboru decentrální energetiky a systémů pro akumulaci elektřiny a bude významnou příležitostí pro čerpání informací, setkání odborné i laické veřejnosti.

Na SEF se vystřídá až 16 špičkových přednášejících odborníků z ČR i ze zahraničí. V rámci akce bude dostatečný prostor pro následnou diskuzi. Hlavní řečník Jako hlavní řečník na konferenci SEF letos vystoupí přední německý expert na SSE Philipp Kairies z institutu RWTH Aachen (Německo). Pan Kairies mimo jiné působí jako poradce německé vlády pro Energiewende. Institut RWTH Aachen jako jediné pracoviště svého druhu na světě již několik let testuje různé typy SSE pro domácnosti i utilitní aplikace a elektromobilitu. Pan Kaireis vůbec poprvé vystoupí na odborné konferenci v ČR; jinak pravidelně vystupuje na předních světových konferencích o SSE- např.zde: www.esgc.org

SEF bude rozdělena do 4 následujících bloků:


1) Trendy a legislativní rámec pro rozvoje decentrální energetiky
2) Skladování elektřiny pro rodinné domy a velkokapacitní aplikace
3) Elektromobilita a její propojení s konceptem SmartHome/Smart City
4) inovace v oblasti energetické soběstačnosti, akumulaci energie a elektromobility.

Novinky

  • Letos se SEF zúčastní přední zástupci výrobců baterií ze zahraničí a část konferenci proběhne v angličtině (tlumočení do ČJ bude zajištěno)
  • V rámci SEF proběhne (ve spolupráci s ČVUT) exkurze do přední Laboratoře diagnostiky fotovoltaických systémů (LDFS), kde probíhá diagnostika baterií
  • SEF bude rozšířena o prezentaci elektromobilů ve spolupráci s partnery
  • Celá akce bude rozšířena o paralelní sál, kde bude probíhat výstava novinek z oblasti FV a bateriových technologií s bezplatným vstupem pro veřejnost.

Komu je určeno SEF?


Konference a výstava SEF je určena jak instalačním společnostem, tak i zájemcům ze strany veřejnosti, kteří mají zájem o aktuální informace v oboru. Loňského ročníku SEF se zúčastnilo téměř 200 návštěvníků z České a Slovenské republiky. Paralelně s konferencí bude probíhat výstava ve vedlejším sále. Vstup na výstavu je bezplatný. Očekáváme, že konferenci a výstavu navštíví až 700-1000 návštěvníků z České republiky i ze zahraničí. Záštita a odborná garance Záštitu nad SEF letos převzal Úřad vlády České republiky. Odbornou kvalitu konference bude garantovat ČVUT Praha, Solární asociace a Cech aplikovaných fotovoltaických technologií a Slovenská fotovoltaická asociace.

Program a registrace Detailní informace a registrace na SEF je k dispozici na webu: www.smartenergyforum.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
1. 2021
22.1.2021 - Seminář, školení
Pardubice
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí