zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Před uhlím neutečeš. Nový videoklip upozorňuje na jedovatý kouř z elektráren

01.10.2016
Ovzduší
Zdraví
Před uhlím neutečeš. Nový videoklip upozorňuje na jedovatý kouř z elektráren

Nezávislá ekologická organizace Greenpeace spustila novou kampaň "Před uhlím neutečeš, ale můžeš se mu postavit". Kampaň vytvořilo studio Družina a nyní byl zvěřejněn videoklip režírovaný Markem Partyšem z Pointfilm. Kampaň se zaměřuje na aktivní lidi, sportovce a rodiče, kteří se snaží zdravě jíst a dostatečně se hýbat. Přináší jim zprávu o tom, že k tomu, aby měla péče o zdraví opravdu smysl, potřebujeme dýchat čistý vzduch.

Před zplodinami z uhlí totiž neutečeme, jedovatý prach z uhelných elektráren je všude a vážně poškozuje naše zdraví. Není vidět, ale o to nebezpečnější může být. Kampaň vede k podpisu výzvy proti prodlužování činnosti zastaralých uhelných elektráren na webových stránkách www.uhlineuteces.cz. Návštěvník se tak může postavit uhlí, a tím symbolicky prodloužit život někomu ze svých blízkých.

Kampaň, která běží zejména na Facebooku, podporuje například kajakář Vavřinec Hradilek, kterému na zdraví záleží a uvědomuje si, že dýchat čistý vzduch je při sportu opravdu důležité.

Jan Rovenský, vedoucí energetické kampaně, říká:
"Zplodiny z uhlí dýchat nemusíme. Rozhodně ne v takové míře jako teď. Elektřinu, kterou vyrábějí hnědouhelné elektrárny, totiž masivně vyvážíme do zahraničí, zatímco si ničíme životní prostředí a otravujeme vzduch, který dýcháme."

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí