zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za nepovolenou úpravu odpadů na skládce na Bruntálsku padla pokuta 1,1 milionu korun

10.10.2016
Odpady
Šlendryján
Za nepovolenou úpravu odpadů na skládce na Bruntálsku padla pokuta 1,1 milionu korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ostravě uložili pokutu 1,1 milionu korun společnosti ITALPE s.r.o., která na Bruntálsku provozuje Řízenou skládku odpadů TKO Dvorce - Rejchartice. Firma vážným způsobem porušila zákon o integrované prevenci a dopustila se také porušení zákona o odpadech.

Provozovatel skládky v roce 2014 přijal do svého zařízení cca 108 tisíc tun směsného komunálního odpadu, který pocházel ze sanace ekologické zátěže v lokalitě Litovel - Nasobůrky, a ten ve svém zařízení mechanicky upravoval. ,,Toto upravování odpadů však v zařízení nebylo vůbec povoleno. Naopak bylo v rozporu s platným integrovaným povolením vydaným Krajským úřadem Moravskoslezského kraje," uvedl Karel Kozubek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ostravě.

Ve stejném roce se společnost dopustila i dalšího pochybení, které s nepovolenou úpravou přijatých odpadů souviselo. ,,O přijatých odpadech nahlásila firma ITALPE nepravdivé údaje do ročního hlášení za rok 2014. Tím porušila zákon o odpadech," uvedl Kozubek.

Firma ITALPE se proti pokutě, kterou jí inspektoři ČIŽP uložili, odvolala. Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a sankci v celé výši potvrdilo.

ITALPE

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí