zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Startuje nový ročník korespondenčního semináře Biozvěst

08.10.2016
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Startuje nový ročník korespondenčního semináře Biozvěst

Máte rádi biologii a chcete se do ní ponořit hlouběji, než byste si kdy dokázali představit? Pokud ještě nestudujete vysokou školu, tak právě pro vás je tu Biozvěst!

Jde o korespondenční seminář, který připravují stejní nadšenci do biologie, jako jste vy, jenom o pár let zkušenější.

Každé dva měsíce dostanete sérii soutěžních úloh, při jejichž vypracovávání vám budou ležet u nohou všechny biologické vědomosti, které jsou shromážděny na této planetě.

Díky internetu dnes nelze nic utajit - a prostřednictvím Biozvěstu poznáte cestu, jak se ke každé potřebné informaci dostat. To ve vrchovaté míře využijete v budoucnu, například při studiu na vysoké škole.

Čekají vás úlohy na veškerá biologická témata, od molekul po roztomilé chlupaté tvorečky. V každé sérii si budete moci také zaexperimentovat! Už v té první si vyzkoušíte měření rychlosti enzymů, a to jen s vybavením, které najdete doma v kuchyni.

A nebudeme vám dávat jen úkoly. Součástí semináře je i ,,naučný" seriál - letos se dozvíte něco z lékařské diagnostiky. Takže když se vrátíte od doktora s papírem plným záhadných zkratek a čísel, už budete vědět...

Hned v první úloze vás pozveme na výpravu na jedno tajemné místo na Zemi, jehož určení bude Vaším úkolem! Přesvědčte se sami:

,,Bioslav vydražil nejcennější exempláře ze své sbírky arthropod a koupil si zánovní letadlo. Silně vzrušen vzlétl, nabral náhodný kurz a letěl vstříc zcela novému dobrodružství. Potom, co vypotřeboval i dvě rezervní nádrže paliva, rozhodl se pro přistání. Slétl tedy z prosluněného nebe do nízké přízemní oblačnosti a spatřil mořské pobřeží s menší zátokou. Bioslav věděl, že bude rozhodně velmi zajímavá pro biologický průzkum, přistál na vodní hladinu (jeho letadlo mělo samozřejmě plováky) a dopádloval ke břehu. Dále již můžeme citovat z jeho terénního zápisníku - 5.července 2016. Terra incognita. 00:55 SEČ, Stratocummulus 8/8, drobné mžení. Pláž z vápencových oblázků, v pozadí strmá skalnatá stěna..."

Jste zvědaví, kde Bioslav přistál a co tam zažil? Tak si stáhněte první sérii úloh ze stránek Biozvěstu.

Na řešení první série máte čas do Mikuláše. A nejlepší řešitelé se mohou těšit na odměnu ve formě expedice, kterou pro ně uspořádáme v červnu 2017.

alt: Chcete v červnu 2017 vyrazit do přírody s partou nadšených biologů? Může se vám to splnit - když úspěšně vyřešíte soutěžní úkoly Biozvěstu :-) Chcete v červnu 2017 vyrazit do přírody s partou nadšených biologů? Může se vám to splnit - když úspěšně vyřešíte soutěžní úkoly Biozvěstu :-)
Zdroj: https://www.prirodovedci.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí