zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Galerie udržitelného rozvoje se plní osvědčenými řešeními

14.10.2016
Urbánní ekologie
Galerie udržitelného rozvoje se plní osvědčenými řešeními

Necelých tři čtvrtě roku uplynulo od doby, kdy NSZM spustila specializovaný internetový rozcestník k 11 tématům udržitelného rozvoje s názvem GALERIE UDRŽITELNÉHO ROZVOJE. Mezitím se z Galerie stal uznávaný a stále častěji navštěvovaný informační portál, v němž lze nalézt zajímavé inspirace z měst a obcí - dobré praxe i jednotlivé ,,střípky", odkazy na daná témata obsažené ve strategiích a koncepcích, specializované audity udržitelného rozvoje, či kontakty a odkazy na další zajímavé domácí i zahraniční informační zdroje.

Galerie obsahuje přes 2500 střípků - větších či menších inspirací a téměř 300 příkladů dobré praxe, které představují osvědčené postupy a řešení a zároveň v sobě zahrnují prvky inovace, nové myšlenky a nápady. Jejich shromažďování tak následně vytváří prostor a motivaci pro vzájemné učení se jeden od druhého, sdílení know-how a zkušeností.

Galerie nabízí prostor i pro ty, kteří se zajímají o možnosti hodnocení či vzájemného porovnání měst z hlediska udržitelného rozvoje. Prostřednictvím porovnání auditů udržitelného rozvoje, které byly jednotlivými městy zpracovány podle Metodiky hodnocení udržitelných měst, může každý zjistit, jak si na tom dané město stojí v jednotlivých oblastech rozvoje v souladu mezinárodními Aalborskými závazky.

Galerie udržitelného rozvoje je určena nejen zástupcům měst, obcí a regionů, ale i všem dalším, které tato oblast zajímá a kteří hledají inspirace a praktické informace.

Témata, která v galerii naleznete: Veřejná správa a územní rozvoj, Životní prostředí, Udržitelná spotřeba a výroba, Doprava a mobilita, Zdraví, Místní ekonomika, Vzdělávání a výchova, Kultura a volný čas, Sociální prostředí, Zemědělství a venkov, Globální odpovědnost.

Najdete nás na: www.udrzitelne-mesto.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí