zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Králův Dvůr na Berounsku vybudoval další podzemní kontejnery

24.10.2016
Odpady
Urbánní ekologie
 Králův Dvůr na Berounsku vybudoval další podzemní kontejnery

Králův Dvůr na Berounsku vybudoval další podzemní kontejnery na tříděný odpad. Nové velkoobjemové šachty ukryté pod chodníkem přibyly ve vnitrobloku na sídlišti Pod Hájem. Jejich pořízení stálo kolem milionu korun, většinu nákladů pokryla dotace od Státního fondu životního prostředí, řekl ČTK starosta Petr Vychodil (ODS).

Kontejnery jsou určeny na třídění plastů, papíru a skla. Už dříve město vybudovalo dvě podobná kontejnerová stání v Počaplech a na sídlišti Nad Stadionem. Podle Vychodila jde o nejfrekventovanější místa, kde byly v minulosti problémy s hromadícími se odpadky.

Umístění odpadu pod zem je podle starosty výhodné. Kromě lepšího vzhledu se ušetří, protože odpad se nemusí odvážet tak často. "Poměrně dost se nám i zvýšil podíl tříděného odpadu," uvedl Vychodil.

Do budoucna by podle něj měly v Králově Dvoře přibýt další podzemní kontejnery. "Zastupitelstvo mě pověřilo k tomu, abych v roce 2017 připravil projekty na dalších pět až šest stání na rok 2018," dodal.

Podzemní kontejnery dosud budovala spíše větší města, ve středních Čechách jsou například v Kutné Hoře, Příbrami a Mladé Boleslavi. Navenek vystupují jen sloupky, připomínající odpadkové koše. Jsou nenáročné na prostor, odolné proti požárům a brání i zpětnému vybírání odpadu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí