zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost Shell Czech Republic zefektivňuje hospodaření s energií a získala certifikát ISO 50001

18.10.2016
Energie
Firemní ekologie
Společnost Shell Czech Republic zefektivňuje hospodaření s energií a získala certifikát ISO 50001

Společnost Shell Czech Republic a.s., součást globální skupiny energetických a petrochemických společností Royal Dutch Shell plc, získala historicky první certifikát pro energetický management ISO 50001. Obdržela jej od inspekční a certifikační společnosti Bureau Veritas a vyhověla tím mimo jiné také novele zákona o hospodaření energií.

Energie tvoří ve firmách až 50 % variabilních nákladů

,,Certifikát je platný pro všechny čerpací stanice v České republice pod správou společnosti Shell Czech Republic a.s. včetně sídla společnosti a jeho primárním cílem je nastavit firemní procesy tak, aby došlo k dalšímu snižování energetické náročnosti. Energie jsou zásadní položkou, ve velkých podnicích tvoří třicet až padesát procent variabilních nákladů. Je zde obrovský prostor pro finanční úspory, nehledě na příznivé dopady na životní prostředí," říká Jakub Kejval, generální ředitel společnosti Bureau Veritas, která je největším poskytovatelem auditorských a certifikačních služeb v Česku.

ISO 50001 je více než plnění zákonných požadavků

Certifikát ISO 50001 prokazuje vysoký stupeň vyspělosti energetického managementu ve společnosti Shell Czech Republic. ,,Vlastní certifikace nám pomohla definovat nové možnosti v oblasti energetických úspor. Je pro nás víc než pouhým splněním zákonné povinnosti, protože efektivní hospodaření s energií odpovídá naší celosvětové strategii dlouhodobého udržitelného rozvoje společnosti," uzavírá Petr Šindler, manažer vnějších vztahu společnosti Shell Czech Republic a.s.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí