zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Seznam látek a hlavních registrantů je k dispozici

18.10.2016
Chemické látky
Seznam látek a hlavních registrantů je k dispozici

ECHA zveřejnila seznam látek, u kterých byl v REACH-IT deklarován hlavní žadatel o registraci. Jsou zde jména žadatelů, kteří se zveřejněním souhlasili a seznam látek, které byly dosud registrovány (zveřejněno ECHA 28. 9. 2016).

Uveřejněný seznam obsahuje okolo 7 000 látek, které mají aktivního hlavního žadatele deklarovaného v systému REACH--IT (prostřednictvím joint submissions). V seznamu jsou uvedeny látky podle názvu, informace o jejich identifikátorech, typu registrace a informace o tom, zda byla předložena hlavní dokumentace. Seznam je k dispozici ve formátech PDF a Excel (viz příloha).

Pokud máte v úmyslu zaregistrovat kteroukoliv z látek uvedených v seznamu, můžete kontaktovat hlavního registranta a začít s vyjednáváním o získání přístupu ke společnému předložení. Pokud hlavní registrant vaší látky není na seznamu uveden, můžete najít jeho úplné kontaktní údaje v systému REACH--IT. Důležité je, aby všechny společnosti, které registrují stejnou látku, byly součástí jedné registrace.

Pokud vámi předregistrovaná látka ještě nemá deklarovaného hlavního žadatele o registraci, můžete se jím stát vy a oznámit to na stránce pre--SIEF v systému REACH--IT. K tomu, aby se společnost mohla stát hlavním registrantem, potřebuje souhlas všech ostatních žadatelů v SIEF. Pomoc jak začít najdete v části 2 Roadmap REACH 2018.

ECHA vyzývá všechny hlavní žadatelé o registraci, aby umožnili zveřejnění svých jmen na internetových stránkách ECHA, aby jejich zákazníci a ostatní žadatelé o registraci mohli seznam využít co nejlépe. Tento seznam bude pravidelně aktualizován a bude k dispozici jako další informace o látkách a společných podáních.

Další informace:

Seznam [formát PDF]

Registrace -- statistické údaje

Registrované látky

Předběžně registrované látky

REACH 2018 -- podpora

Vyhledávání ostatních žadatelů o společnou registraci

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí