zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Říčany: Zahraniční studenti pomáhali v říčanském lese

23.10.2016
Les
Říčany: Zahraniční studenti pomáhali v říčanském lese

V červenci zavítalo do Říčan 50 středoškoláků ze Španělska, Maďarska, Holandska a Slovenska. V rámci výměny a spolupráce s Asociací pro podporu vzdělání a sdružením Parentes přijeli dobrovolně pracovat do říčanského lesa. Vřelého přivítání se jim dostalo také na radnici v Říčanech.

Od úterý 22. do pátku 25. července strávili zahraniční studenti prázdninový týden na Říčansku. Hoši ve věku 16 - 18 let se pod vedením správců lesa zúčastnili dobrovolné brigády v městském lese, kde se každý den asi čtyři hodiny podíleli na jeho čištění a úklidu.

"Studenti odnesli biologický odpad odložený do lesa obyvateli přilehlých nemovitostí do přistaveného kontejneru na rozhraní ulic Horní, Na Okraji a V Žaludech. Také se postarali o úklid větví na pasece u tehovské cesty. Jiný den se zase ujali čištění koryta potoka pod Říčanskou hájenkou, natírání závor nebo vysekání klestí z mýtiny U obrázku," popisuje Markéta Zelená z odboru životního prostředí s tím, že město zažilo zahraniční výpomoc v říčanském lese poprvé.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí