zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

DISCOVERY COMMUNICATIONS a Světový fond na ochranu přírody spouštějí PROJECT C.A.T.: Chráníme Akry pro Tygry

29.10.2016
Příroda
DISCOVERY COMMUNICATIONS a Světový fond na ochranu přírody spouštějí PROJECT C.A.T.: Chráníme Akry pro Tygry

Společnost Discovery ve spolupráci se Světovým fondem na ochranu přírody oznámila společný projekt na financování a ochranu oblasti s výskytem tygrů v Indii a Bhútánu o rozloze až jeden milion akrů. Discovery Channel také celosvětově odvysílá v roce 2018 dokument o tygrech, který vzniká v režii Orlanda von Einsiedela a producentů dokumentu VIRUNGA, který byl nominovaný na Oscara. Cílem projektu je zdvojnásobit populaci tygrů do roku 2022.

San Francisco, 20. října 2016 - Televizní společnost Discovery během posledních 30 let natáčela ve všech koutech světa, diváci tak mohli vidět dokumenty jako je Zázračná Planeta nebo například Zastavte vymírání. Proto se společnost Discovery Communications rozhodla podniknout odvážný krok kupředu, aby ochránila jeden z nejvíce ikonických a ohrožených druhů naši planety. Nejen díky hlídkám, které mají za úkol v této oblasti chránit divoké tygry před vymřením, ale také financováním a využitím síly své značky s celosvětovou sledovaností 3 miliardy diváků. Cílem projektu je zdvojnásobit populaci tygrů a to do roku 2022.

,,Světové hnutí na ochranu tygrů se právě stalo o jeden milion akrů silnější," říká David Zaslav, prezident a generální ředitel společnosti Discovery Communications.

Pouze v minulém století se populace tygrů zmenšila o neuvěřitelných 96 %, na méně než 4 tisíce a to díky pytláctví a devastaci území, ve kterém žijí. Zdvojnásobení počtu tygrů, kteří jsou na vrcholu potravního řetězce, ochrání také ostatní ohrožené druhy a bude stimulovat zdravý ekosystém napříč oblastí o rozloze téměř milion akrů. Pro více informací o Projektu C.A.T., prosím, jděte na discovery.com/projectCAT.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí