zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Centrum Přerova pokryje netradiční přírodní koberec

05.11.2016
Urbánní ekologie
Centrum Přerova pokryje netradiční přírodní koberec

Centrum Přerova pokryje 9. listopadu netradiční přírodní koberec. Originální obraz složený z dýní, šišek, větví, kaštanů či šípků vznikne na betonové ploše Masarykova náměstí. Na jeho podobě se podepíše fantazie dětí i dospělých. Pořadatelé kvůli akci, která potrvá na náměstí šest hodin, žádají zájemce o zásobu přírodních surovin, které mohou donést do Výstavní síně Pasáže, informovala ČTK mluvčí přerovského magistrátu Lenka Chalupová.

"Bereme jakýkoliv přírodní materiál, díky němuž se nám podaří vytvořit originální obraz. Pomyslným malířským plátnem se stane dlažba náměstí a my doufáme, že z jednotlivých obrazů postupně vznikne krásný a velký koberec. Po celou dobu tvoření budou přítomni organizátoři, aby pomohli s výběrem místa i se skládáním," uvedla spoluorganizátorka akce a zastupitelka Helena Netopilová.

Koberec plný barev i vůní bude vznikat ve středu 9. listopadu od 10:00 do 16:00, účast na vytváření velkoplošného obrazu už přislíbily děti z mateřských škol i studenti gymnázia. Pořadatelé ke vzniku netradičního koberce, který se v centru města dosud neobjevil, lákají i další obyvatele města. "Zájemci mohou donést přírodniny až na místo, ale mnohem raději budeme, když nám je s předstihem donesou i do Výstavní síně Pasáž v Kratochvílově ulice," uvedla další organizátorka akce Marta Jandová. Podle ní je smyslem akce nejen společné tvoření, ale i jedinečná šance setkat se ve veřejném prostoru a pobavit se.

Přírodní barevný velkoplošný obraz bude podle pořadatelů inspirován uměleckým stylem land art, což v překladu znamená zemní umění neboli umění země. Soustředí se na různé zásahy v přírodě nebo na práci s neobvyklým materiálem v přírodě. Umělci, land-artisté, záměrně pracují v přírodním prostředí. Chtěli vystavovat svá díla jinde než jen v prostorách galerií.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí