zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma RAMADES si zřídila nelegální autovrakoviště na Mostecku. Dostala už druhou pokutu

03.11.2016
Odpady
Šlendryján
Firma RAMADES si zřídila nelegální autovrakoviště na Mostecku. Dostala už druhou pokutu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Ústí nad Labem uložili pokutu 300 tisíc korun společnosti RAMADES s.r.o. Firma si v katastru obce Lišnice na Mostecku bez povolení zřídila nelegální autovrakoviště, kde měla asi 350 autovraků.

,,Autovraky patří do kategorie nebezpečných odpadů. Firma je na daném místě bez povolení vykupovala, sbírala a zpracovávala. Dopustila se tím porušení zákona o odpadech. Přišli jsme na to v rámci kontroly, kterou jsme provedli v červnu roku 2015. Nyní pokuta nabyla právní moci," uvedl Jaroslav Vacek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Ústí nad Labem.

Za stejné porušení zákona firmu inspektoři ČIŽP pokutovali už v roce 2014. Tehdy zjistili nelegální autovrakoviště s asi 400 vraky provozované firmou RAMADES na stejném místě. ,,Tehdy jsme za to firmě uložili pokutu 200 tisíc korun. Aktuální pokuta je ale vyšší, protože se jedná už o opakované porušení zákona. Podobné případy považujeme za poměrně závažné nejen z hlediska ohrožování životního prostředí, ale také z hlediska narušování podnikatelského prostředí. Tato nezákonné jednání totiž znevýhodňuje poctivé firmy, které v rámci svého podnikání plní řádně všechny zákonné povinnosti," uvedl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

vyzaduji

vyzaduji

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí