zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dny otevřených dveří na Biologickém centru AVČR

02.11.2016
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Dny otevřených dveří na Biologickém centru AVČR

V úterý 1. listopadu odstartoval 16. ročník největšího vědeckého festivalu v České republice - Týden vědy a techniky Akademie věd (AV) ČR. Již tradičně se do něj zapojuje i českobudějovické Biologické centrum (BC) AV ČR, které při této příležitosti pořádá dny otevřených dveří na všech svých pracovištích a pro středoškoláky přednášky z biologických a ekologických oborů.

Návštěvníci mají jedinečnou příležitost podívat se do laboratoří, prohlédnout si moderní přístroje a seznámit se s nejnovějšími metodami biologického výzkumu. Při ukázce genového inženýrství například uvidí transgenní mouchy octomilky, které mají uměle přidaný gen z medúzy a svítí. Dozvědí se také, jak se v budoucnu mohou změnit ekosystémy jezer a rybníků vlivem globálního oteplování, k čemu jsou užitečné půdní mikroorganismy a mnoho dalšího. Na zájemce čekají i prohlídky chovů klíšťat, půdní zoo i cenných sbírek hmyzu. K vidění budou i exponáty z Papui Nové Guineje, kde má Biologické centrum terénní výzkumnou stanici.

Dny otevřených dveří se konají v těchto termínech:

Čtvrtek 3. 11. 2016 - Parazitologický ústav BC AV ČR a Ústav půdní biologie BC AV ČR

Pátek 4. 11. 2016 - Parazitologický ústav BC AV ČR a Hydrobiologický ústav BC AV ČR

Čtvrtek 10. 11. 2016 - Entomologický ústav BC AV ČR,

Pátek 11. 11. 2016 - Ústav molekulární biologie rostlin BC AV ČR.

Všechny prohlídky jsou zdarma. Z kapacitních důvodů je nutná rezervace, kterou lze provést na webových stránkách festivalu www.tydenvedy.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí