zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dotace na kompostování i pro bytové domy a sídliště - kompostéry SIVA, JORA a JERY

15.11.2016
Bioodpady
Dotace na kompostování i pro bytové domy a sídliště - kompostéry SIVA, JORA a JERY

Do 30. 11. 2016 můžete podat žádost o dotaci ve výši 85% na nákup kompostérů. Bezpečně a snadno lze kompostovat i v bytových domech a na sídlištích, kompostéry SIVA, JORA a JERY jsou pro tento účel navržené.

Obce doposud řeší především kompostování na zahradách, většina občanů přitom bydlí v bytových domech. Na sídlištích je nutné zabezpečit, aby se kompostéry nestaly zdrojem potravy pro potkany, myši a další zvířata a zároveň aby kompostování bylo jednoduché a zajištěné proti neodpovědným spoluobčanům, kteří by mohli výsledný kompost znehodnotit.

Pro bytové domy, které nemají zahradu a mají tak především zbytky z domácích kuchyní, jsou vhodné kompostéry SIVA a JORA. Kompostéry SIVA jsou výhodné zejména díky své vysoké odolnosti proti vandalům, jsou uzamykatelné a mohou tak bez omezení stát i na veřejném prostranství. Do vnitrobloků lze použít otočné kompostéry JORA, jejichž výhodou je, že se otáčením provzdušňují a výrazně se tak urychluje bez přehazování proces kompostování.

Speciální variantou pro velké bytové domy s cca 80 domácnostmi je plně automatický kompostér JORA JK5100, který spolehlivě vyrobí vysoce kvalitní kompost.

K bytovým domům, které mají ke kuchyňským zbytkům z domácnosti i zbytky z údržby zeleně, lze umístit ke kompostéru JORA nebo SIVA i odolný modřínový kompostér JERY.

Kontakt: Kateřina Hodková, katerina.hodkova(at)ekodomov.cz, tel: 603 148 524

Zprávu najdete i na http://www.kompostuj.cz/detail-zpravy/dotace-na-kompostovani-i-pro-bytove-domy-a-sidliste-kompostery-siva-jora-a-jery/.

Výzvu k podání žádosti najdete na www.opzp.cz/vyzvy/40-vyzva.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí