zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 08: Městská část podporuje férový obchod

13.11.2016
Zemědělství
Urbánní ekologie
Praha 08: Městská část podporuje férový obchod

Městská část Praha 8 má zájem stát se první fair trade městskou částí v České republice. Základním krokem na této cestě se stalo přijetí Deklarace podpory fair trade, kterou v květnu 2016 schválila Rada MČ Praha 8. Tímto dokumentem se městská část připojuje k celosvětovému hnutí za spravedlivější ekonomické vztahy mezi zeměmi globálního Jihu a Severu, které stojí na rovných příležitostech, odpovědném obchodním partnerství a šetrném přístupu k lidem a přírodě.

Fair trade je partnerství založené na dialogu, transparentnosti a úctě, jehož cílem je větší spravedlnost v mezinárodním obchodě. Přispívá k udržitelnému rozvoji tím, že nabízí lepší obchodní podmínky a chrání práva drobných výrobců a pěstitelů - především v rozvojových zemích.

,,Naším cílem je, aby občané, organizace a partneři vnímali naši městskou část jako odpovědného spotřebitele aktivně podporujícího a propagujícího fair trade i etické nakupování obecně. Proto jsme se rozhodli usilovat o získání titulu Fairtradová městská část Praha 8," uvádí místostarostka Alena Borhyová (ANO).

,,Obyvatelé bohatých zemí, mezi které Česká republika jednoznačně patří, by měly při své spotřebě zohledňovat zájmy výrobců z rozvojových zemí. Podporou fair trade naplňujeme také cíle v oblasti udržitelného rozvoje, pojmenované v řadě českých i mezinárodních dokumentech. Jsou to například dokumenty Agendy 21 nebo Strategický rámec udržitelného rozvoje ČR," říká místostarosta Petr Vilgus (SZ).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí