zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chebská spalovna se vrací k posouzení na ašský stavební úřad

16.11.2016
Odpady
EIA
Chebská spalovna se vrací k posouzení na ašský stavební úřad

Územní řízení projektu chebské spalovny odpadů se vrací k posuzování na ašskou radnici. Dva roky trvalo, než se úřady vypořádaly s námitkami proti podjatosti. Podle starosty Chebu Petra Navrátila (ČSSD) by mělo ministerstvo pro místní rozvoj nastavit jasná pravidla, jak takové obstrukce řešit. Řekl to dnes ČTK.

Závod na energetické využití odpadu (ZEVO) chce v Chebu postavit společnost Terea, v níž má město 50procentní podíl. Zatím ale spis putoval od jednoho úřadu k druhému. "V listopadu 2014 začala Terea projednávat územní řízení. Od té doby se táhne problém prokazování podjatosti úřadu, nejdříve v Chebu, pak v Aši, pak se změnila legislativa a spis šel do Františkových Lázní, pak znovu do Aše," řekl Navrátil.

Nyní ministerstvo rozhodlo, že stavební úřad v Aši podjatý není. Podle Navrátila jde o selhání ministerstva. "Mělo by jasně upravit, kdy úřad podjatý je a kdy není, aby se to nemuselo takto dlouho řešit," míní starosta Chebu.

Proti spalovně protestuje část obyvatel Chebu, město naopak od stavby spalovny čeká nižší náklady na likvidaci odpadu a snížení ceny tepla.

Jenže ke stavebnímu povolení je ještě dlouhá cesta. I kdyby ZEVO prošlo územním řízením, další schvalovací proces je čeká při žádosti o stavební povolení. I jeho získání pak může trvat léta.

Pavel Peňás

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí