zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Č. Budějovice chtějí zřídit síť dobíjecích míst pro elektromobily

22.11.2016
Ekologická auta
Urbánní ekologie
Č. Budějovice chtějí zřídit síť dobíjecích míst pro elektromobily

České Budějovice plánují zřízení sítě míst na dobíjení elektromobilů. Tento krok má mimo jiné vést ke zvýšení počtu ekologických automobilů ve městě. Podle zástupců vedení magistrátu podobná síť chybí a ve městě je jen pár veřejných míst, kde lze baterii do elektromobilu dobít. Novinářům to řekl náměstek primátora František Konečný (ANO).

"Pro majitele elektromobilů budu navrhovat i zvýhodnění při parkování jak v centru města tak v jiných částech. To by se mělo týkat ale skutečně jen elektromobilů a ne hybridních motorů nebo motorů na CNG," uvedl Konečný. Dodal, že síť veřejných dobíjecích stanic viděl třeba v Norsku.

Město se pokusí na projektu spolupracovat s jinými subjekty. Hodlá například kontaktovat energetické společnosti ČEZ nebo E.ON. Konečný uvedl, že elektromobily mají několik výhod. Tou nejvýraznější je jejich šetrnost k životnímu prostředí, protože neprodukují žádné škodlivé emise. "Navíc chceme podpořit tento trend, který má budoucnost a je šance využít evropských zdrojů na podporu takových projektů," řekl Konečný.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí