zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Učitelé se seznámí s novým výukovým programem o netopýrech pro předškolní děti

22.11.2016
Příroda
Ekologické vzdělání a výchova
Učitelé se seznámí s novým výukovým programem o netopýrech pro předškolní děti

Výukový program s názvem "Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů", zaměřený na předškolní děti, připravil kolektiv autorek z České společnosti pro ochranu netopýrů. S obsahem programu se mohou učitelé mateřských škol, lektoři ekocenter i další zájemci, zabývající se prací s dětmi, seznámit během dvou instruktážních seminářů, které se uskuteční 22. listopadu v Toulcově dvoře v Praze a 23. listopadu v Otevřené zahradě Nadace Partnerství v Brně.

"Nový výukový program pro děti ve věku 3 -- 7 let tvoří balíček s metodikou, obrázky a dalšími pomůckami potřebnými pro realizaci jednotlivých aktivit. Jeho doplňkem je i opětovně vydaná publikace s pohádkou "Lucčino první dobrodružství". Hlavní hrdinka příběhu, netopýřice Lucka, provází děti celým programem a seznamuje je hravou formou se životem a ochranou netopýrů," říká jedna z autorek, Lenka Bartoničková.

"Naše organizace se dlouhodobě věnuje osvětě a vzdělávání dětí ve školách prostřednictvím přednášek, výukových programů či různých exkurzí. Vzhledem k tomu, že v posledních letech se stále zvyšuje zájem o realizaci podobných aktivit i pro předškolní děti, rozhodli jsme se vytvořit další program o netopýrech uzpůsobený přímo této věkové kategorii. Zájemci se s ním mohou podrobně seznámit během dvou instruktážních seminářů, které proběhnou 22. listopadu v Praze a hned následující den, 23. listopadu, v Brně. Účastníci získají základní informace o netopýrech, potřebné! pro vedení programu, vyzkouší si jednotlivé aktivity a vyrobí si netopýřího maňáska. Na závěr semináře obdrží zdarma kompletní výukový balíček, který následně mohou sami využívat při práci s dětmi," doplňuje koordinátorka celého projektu ČESON, Petra Schnitzerová.

Vznik výukového programu "Školka vzhůru nohama aneb na návštěvě u netopýrů" finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí. Podrobnější informace o všech nabízených programech, přednáškách, exkurzích a instruktážních seminářích s tématikou netopýrů najdou zájemci na webových stránkách www.ceson.org (v sekci Programy pro školy).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí