zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Prezident Zeman podporuje stavbu jezu na Labi v Děčíně

26.11.2016
Vodní cesty
Prezident Zeman podporuje stavbu jezu na Labi v Děčíně

Prezident Miloš Zeman podporuje stavbu jezu v Děčíně, který by měl pomoci zesplavnění dolního toku Labe po celý rok. Vyjádřil se tak ve středu při setkání se zastupiteli a starosty na úvod své návštěvy Ústeckého kraje. Zeman slíbil, že do Ústeckého kraje přijede znovu 17. prosince na otevření úseku dálnice D8, který vede Českým středohořím.

Podle Zemana se o stavbě jezu či jezů na Labi diskutuje už 27 let. Prezident se stejně jako vedení Ústeckého kraje domnívá, že pro kraj a dopravu na Labi je vodní dílo důležité. "Podobně, jako jsem týral ministra dopravy s dostavbou D8, tak se nyní s pomocí dalších zaměřím na podporu toho, aby tento plavební stupeň byl konečně dokončen. Ti, kdo prohlašují, že to ohrožuje bobry, zapomínají, že bobr je v přírodě největší stavitel vodních děl. A my bychom se mu měli svým způsobem přizpůsobit," řekl Zeman.

Prezident řekl, že do Ústeckého kraje přijede letos ještě jednou, 17. prosince na otevření posledního úseku dálnice D8. Z průtahů při dostavbě viní ekologické aktivisty. "Díky aktivitám zelených fanatiků se dokončení této dálnice přes České středohoří neustále prodlužovalo a nevadilo, že kamiony čoudí v serpentinách desetkrát víc, než by čoudily na dálnici," uvedl. Připomněl, že před 16 lety otevíral jako premiér otevíral úsek z Roudnice nad Labem do Lovosic. "Říkal jsem si, že teď už zbývá malý kousek a brzy to bude hotovo," dodal Zeman.

Prezident dnes ještě zamíří do Dubí na Teplicku do společnosti vyrábějící kancelářské potřeby. Program prvního dne zakončí diskusí s obyvateli Krupky. V Ústeckém kraji bude do pátku.

Tereza Malecká

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí