zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma EKOTERMEX nedodala informace o nebezpečném palivu. Dostala pokutu 200 tisíc korun

07.12.2016
Odpady
Šlendryján
Firma EKOTERMEX nedodala informace o nebezpečném palivu. Dostala pokutu 200 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti EKOTERMEX, a.s. z Pustiměřských Prus na Vyškovsku. Firma porušila chemický zákon.

,,Společnost EKOTERMEX vyrobila z odpadů a na trh v ČR uvedla palivové směsi s nebezpečnými vlastnostmi. Přitom však nesplnila svou povinnost registrovat, klasifikovat a řádně zpracovat bezpečnostní listy k těmto výrobkům, což jí ukládá zákon. Ministerstvu zdravotnictví rovněž neposkytla informace o vlivu vyrobených směsí na zdraví a o nebezpečných fyzikálně-chemických vlastnostech těchto palivových směsí," uvedl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně.

,,Zatajování informací o výrobcích s nebezpečnými látkami znemožňuje kontrolovat, jak je s nimi nakládáno. Představuje to velké riziko pro životní prostředí, což nelze tolerovat," uvedl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Firmě EKOTERMEX už inspektoři ČIŽP od roku 2008 uložili celkem sedm dalších pokut za různá porušení zákona o odpadech v celkové výši 790 tisíc korun. Naposledy to byla sankce 250 tisíc korun za nespálení pytlů s nebezpečným zdravotnickým odpadem. O této pokutě více zde http://www.cizp.cz/Firma-nespalila-pytle-s-nebezpecnym-zdravotnickym-odpadem-dostala-za-to-pokutu-250-tisic-korun.html

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí