zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za překročení kapacity sběrného dvora a poškození 30 stromů dostala firma pokutu 150 tisíc korun

09.12.2016
Odpady
Šlendryján
Za překročení kapacity sběrného dvora a poškození 30 stromů dostala firma pokutu 150 tisíc korun

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili pokutu 150 tisíc korun společnosti ICARUS BP, spol. s r.o. za porušení zákona o odpadech a zákona o ochraně přírody. Firma, která provozuje sběrný dvůr pro recyklaci stavebních a demoličních odpadů ve Veverské Bítýšce na Brněnsku, překročila povolenou kapacitu zařízení a v důsledku toho došlo k poškození třiceti stromů.

Provozovatel skladoval v zařízení výrazně více odpadu, než bylo povoleno v provozním řádu. ,,Při kontrole jsme zjistili, že se v zařízení nacházelo přes pět tisíc tun stavebních a demoličních odpadů, provozní řád však povoluje jen tři tisíce tun. Kvůli navezení odpadů nad povolený limit došlo k zasypání kořenového systému třiceti stromů rostoucích v bezprostředním okolí sběrného dvora. Dva stromy byly navíc poškozeny i na povrchu kmene," uvedl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně.

Inspektoři také zjistili, že byla překročena povolená dvouletá doba, po kterou mohou být odpady v zařízení dočasně skladovány před recyklací. ,,Od roku 2013 nebyla provedena žádná recyklace. Odpady byly do zařízení pouze naváženy," doplnil Mikeš.

Společnost ICARUS BP se proti sankci, kterou jí uložili inspektoři ČIŽP, odvolala. Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a pokutu potvrdilo.

vyzaduji

vyzaduji

vyzaduji

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí