zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Středočeský kraj se pyšní titulem Kraj, který prokoukl 2016, těsně předběhl Jihomoraváky

08.12.2016
Obecné
Odpady
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Ekologické vzdělání a výchova
Chráněná území
Les
Sanace, staré zátěže
Zdraví
Středočeský kraj se pyšní titulem Kraj, který prokoukl 2016, těsně předběhl Jihomoraváky

Nejúspěšnější ročník dobrovolnických úklidových akcí s názvem ,,Ukliďme svět, ukliďme Česko", je pro letošek ukončen...

Organizátoři se po poslední akci v prosinci dopočítali k finálním 86 210 dobrovolníkům při 2066 akcích po celé ČR. Čest všem vítězům, poražených není. Kraj s nejvyšším počtem úklidových akcí byl vyhlášen při slavnostním zakončení sezóny v pražském Florentinu. ,,Do posledního chvíle nebylo jasné, kdo si titul letos odnese, Středočechy ale zachránila tradice". Generální partner, Nadační fond Veolia, ocenil tři příkladné organizátory z vítězného kraje finančními dary.

I na svatého Mikuláše se v Praze slavilo. Srdečnou atmosféru si užili hlavní organizátoři a partneři akce Ukliďme svět, ukliďme Česko v pražském Florentinu. Konečné zhodnocení ročníku odhalilo překvapivé výsledky. Počet nahlášených akcí vzrostl ,,jen" o 29%, obrovský skok byl však zaznamenán v počtu účastníků. Oproti minulému roku se zapojilo o 62 % více dobrovolníků! ,,O akci se tedy již mezi lidmi ví a k zaběhlým kolektivům se přidávají další. Akce při více lidech mají tendenci k opakování, což je skvělým příslibem do dalšího ročníku," hodnotí Kateřina Landová, koordinátorka akce. ,,Letošní úspěch přisuzuji zdařilé medializaci. Aby se člověk mohl přidat, musí se o akci především dozvědět,"doplňuje další z týmu organizátorů, Miroslav Kubásek.

krajů

Krajem, který registroval nejvíce akcí je pro letošní rok kraj Středočeský s počtem 241 nahlášených úklidovek, na druhém místě následuje Jihomoravský s počtem 217. Představili se i tři ocenění organizátoři příkladných akcí, kteří vyprávěli své unikátní příběhy. ,,Studenti se do akce pustili s opravdovou vervou a ,,své" uklizené místo si hlídali jako své vlastní," říká paní učitelka zeSOŠ SZŠ Benešov. Region Pošembeří zas navázal na šestiletou tradici a pod svou taktovkou uspořádal 76 akcí. Oceněným jednotlivcem byla paní Jarmila Dandová z Jedomělic, která se zasadila o likvidaci desítky let staré černé skládky. Organizátorům z vítězného kraje bylo z rukou generálního partnera akce předáno Čestné uznání a finanční dar 5000 Kč.

Jarní termín Ukliďme svět, ukliďme Česko je stanoven na 8.dubna 2017. Organizátoři se mohou registrovat již nyní na stránkách www.uklidmecesko.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí