zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nezapomeňte na agendu k vodní bilanci. Termín ohlašovací povinnosti vyprší firmám koncem ledna

13.01.2017
Voda
Firemní ekologie
Nezapomeňte na agendu k vodní bilanci. Termín ohlašovací povinnosti vyprší firmám koncem ledna

Do konce ledna 2017 mají firmy zákonnou povinnost nahlásit údaje pro vodní bilanci příslušnému správci povodí a předat základní údaje znečišťovatele vodoprávnímu úřadu a pověřenému odbornému subjektu.

Povinností ohlašovatelů je podat příslušná hlášení přes ISPOP (tedy integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností). Upozorňuje na to inspekční a certifikační společnost Bureau Veritas s odvoláním na zákon o vodách 254/2001Sb.

Do 15. února dále legislativa ukládá ohlašovací a poplatkovou povinnost firmám, které využívají jiných vod než z městských rozvodů nebo vypouští odpadové vody mimo veřejnou kanalizaci. Povinností ohlašovatelů je podat příslušná hlášení opět přes ISPOP.

Společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC je součástí mezinárodní skupiny Bureau Veritas - lídra celosvětového certifikačního trhu poskytujícího komplexní služby v oblastech kvality, hygieny, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, životního prostředí a společenské odpovědnosti. Celosvětově působí společnost Bureau Veritas ve více než 140 zemích, kde má síť 1400 kanceláří a laboratoří.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí