zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V centru Chebu přibudou další podzemní kontejnery na odpad

17.01.2017
Odpady
Urbánní ekologie
 V centru Chebu přibudou další podzemní kontejnery na odpad

Cheb rozšíří počet podzemních kontejnerů na komunální i tříděný odpad. Tři nová stanoviště budou opět v centru města. Celkem se tak počet podzemních kontejnerů v Chebu rozšíří na dvacet, řekl ČTK místostarosta Zdeněk Hrkal (ANO).

"Nová stání budou v ulicích Provaznická, Březinova a v ulici Svobody. Mají výhodu v tom, že mají větší objem, ale také v tom, že do nich není možné lézt, přehrabovat se v nich a podobně," uvedl Hrkal.

Z podzemních kontejnerů jsou navenek viditelné jen šachty, kterými se odpad vhazuje. Výrazně méně než běžné plastové kontejnery tak zasahují do vzhledu ulice. Právě proto je Cheb umisťuje především v historickém centru města, kde je větší pohyb turistů i obyvatel.

Proti klasickým kontejnerům je ale jejich pořízení dražší. Tři nové podzemní kontejnery přijdou město na 2,6 milionu korun. Každé stání bude mít čtyři oddělené kontejnery na směsný komunální odpad, plasty, papír a sklo.

Cheb je jediným městem v kraji, který podzemní kontejnery používá. Například v Karlových Varech v lázeňském centru dali přednost malým elektronickým nádobám na směsný i tříděný odpad, které ale umí samy zjistit, kdy jsou plné a odeslat o tom informaci svozové firmě.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
INISOFT s.r.o.
1
12. 2020
1.12.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
INISOFT s.r.o.
8
12. 2020
8.12.2020 - Seminář, školení
Praha, ČVUT
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí