zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma KOVO KASEJOVICE MONT znečišťovala ovzduší emisemi z lakovny. Dostala už druhou pokutu

17.01.2017
Ovzduší
Firemní ekologie
Šlendryján
Firma KOVO KASEJOVICE MONT znečišťovala ovzduší emisemi z lakovny. Dostala už druhou pokutu

Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany ovzduší v Plzni uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti KOVO KASEJOVICE MONT s.r.o. Firma ve svém závodě v Kasejovicích na Plzeňsku provozovala lakovnu v rozporu s povolením Krajského úřadu Plzeňského kraje.

Inspektoři při kontrole lakovací linky zjistili, že filtry, které měly zachytávat těkavé organické látky, byly špatně namontovány. ,,Filtrace tak neplnila náležitě svou funkci. Docházelo ke zvýšeným emisím těkavých látek, například barev a ředidel, do ovzduší. Že filtrace nefunguje správně, bylo vidět i na výduchu z lakovny, který byl znečištěn nánosy barev," uvedla Petra Horčicová, ředitelka Oblastního inspektorátu ČIŽP Plzeň.

Firmu už přitom inspektoři ČIŽP jednou pokutovali v roce 2015. ,,Tehdy jsme zjistili, že společnost KOVO KASEJOVICE MONT neměla lakovací linku osazenou žádnými filtry. Dostala za to pokutu 100 tisíc korun," připomněl Erik Geuss, ředitel ČIŽP. ,,Nyní jsme přistoupili k dvojnásobné sankci, protože se jedná o opakované pochybení. Firma je povinna zajistit, aby už k únikům těkavých látek z lakovny nedocházelo. Budeme to dál kontrolovat," dodal Geuss.

vyzaduji

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí