zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Akumulátor pro energetiku budoucnosti se rodí v Letňanech

19.01.2017
Energie
Akumulátor pro energetiku budoucnosti se rodí v Letňanech

Výrobu revolučního typu baterie HE3DA(R) slavnostně zahájila 19. prosince 2016 stejnojmenná česká firma v pražských Letňanech. Ministerstvo průmyslu a obchodu na této akci zastupoval náměstek ministra Eduard Muřický.

Zcela nová generace akumulátorů se opírá o celosvětově registrovaný patent Jana Procházky, který využívá vlastností nanomateriálů. Technologie HE3DA(R) odstraňuje z baterie balast, optimalizuje vlastnosti nanomateriálů a morfologie elektrod a umožňuje daleko větší tloušťky elektrod a s tím spojených nových velmi výhodných konstrukčních řešení. Tato technologie vede k daleko vyšší bezpečnosti lithiového akumulátoru. Technologie HE3DA(R) přináší reálnou alternativu olověných autobaterií, a také umožňuje skokový posun ve vývoji elektromobility. Baterie HE3DA nehoří ani neexplodují díky absenci organických látek (vyjma elektrolytu) a nízkému vnitřnímu odporu.

Baterie umožní plně využit potenciál obnovitelných zdrojů, bezpečné a efektivní fungování rozvodných sítí, a také masový rozvoj elektromobility. Jde o velmi perspektivní krok k efektivnímu skladování energie v masovém měřítku a rapidnímu rozvoji nových technologií v energetice, automobilovém průmyslu a dalších odvětvích.

První pilotní linka na výrobu baterií HE3DA(R) je plně automatizovaná a v Letňanech jde tedy zcela o provoz postavený na bázi konceptu Průmyslu 4.0. Velkou výrobní halu staví společnost v Horní Suché na Karvinsku.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
INISOFT s.r.o.
28
1. 2020
28.1.2020 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
INISOFT s.r.o.
29
1. 2020
29.1.2020 - Seminář, školení
Praha, hotel Occiedental Five
INISOFT s.r.o.
30
1. 2020
30.1.2020 - Seminář, školení
Olomouc, Comfort Olomouc Centre
INISOFT s.r.o.
6
2. 2020
6.2.2020 - Seminář, školení
Praha, hotel Occidental
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí