zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

U chodovské školy v Husově ulici vznikne ekologická zahrada

22.01.2017
Zemědělství
Ekologické vzdělání a výchova
U chodovské školy v Husově ulici vznikne ekologická zahrada

U základní školy v Husově ulici v Chodově na Sokolovsku bude ekologická zahrada. Již v letošním roce vznikne u školy venkovní učebna, altánek a další prvky, město s pomocí dotace do úprav vloží šest milionů korun. Podobu zahrady v rámci přeshraničního projektu navrhli žáci školy spolu s dětmi z Německa, řekl dnes ČTK starosta Chodova Patrik Pizinger (HNHRM).

"Zahrada u základní školy v Husově ulici bude kompletně zrekonstruovaná. Přibudou tam prvky jednak pro aktivní trávení volného času, jednak prvky vzdělávací. Přibude tam zeleň, přibudou tam záhony. Cílem je, aby opravdu tato škola byla tou chodovskou školou, která bude zaměřená na vzdělávání k ekologii, v tom dobrém slova smyslu," řekl Pizinger.

Projekt ekologické zahrady připravil Dům dětí a mládeže Bludiště. Děti z Chodova a jeho partnerských měst na německé straně hranice mohly samy navrhnout, co by v ekologické zahradě chtěly. Zábavnou formou jim tak pomůže ve vzdělání v oblasti zdravé výživy a ekologie. "Mottem toho projektu je jít zážitkovou cestou, určitě ne nějakými suchými fakty," doplnil starosta.

Ještě před zahájením prací v zahradě nechá město ve škole v Husově ulici vyměnit okna a opravit fasádu. Práce začnou v nadcházejících týdnech a musejí být dokončeny co nejdříve, aby se později vznikající zahrada neponičila. Okna budou vyměněna v tělocvině, spojovací chodbě a celém vnitrobloku. Město to bude stát 2,2 milionu korun.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí