zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přírodovědci spustili online biologický seminář pro středoškoláky

23.01.2017
Ekologické vzdělání a výchova
Přírodovědci spustili online biologický seminář pro středoškoláky

Studenti Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (MU) připravili pro středoškoláky se zájmem o biologii nový projekt, díky kterému si mohou rozšířit své znalosti v tomto oboru. Nový interaktivní biologický seminář - IBIS - je dílem desítky studentů biologických oborů, kteří chtějí nalákat středoškoláky k zájmu o přírodu a biologii obecně. Seminář je celý v online prostředí a do konce června nabídne zájemcům pět sad úloh k řešení.

Projekt studenti spustili těsně před Vánocemi a byli překvapení dobrou odezvou. ,,Ačkoliv se může zdát, že zájem středoškolských studentů o biologii klesá, z našeho pohledu je tomu přesně naopak. Jen za první dva týdny spuštění projektu se nám přihlásilo přes třicet řešitelů z celé republiky,"uvedl hlavní organizátor projektu Lukáš Chrást.

První sada úkolů, která na studenty čeká, je stále aktivní. Řešení musí odevzdat do 27. ledna. Pak bude zveřejněno řešení autorské. Do konce školního roku čekají na studenty ještě další čtyři sady úloh a jedno dobrovolné víkendové soustředění. ,,Unikátní na projektu je i to, že úkoly nepřipravují jen studenti přírodovědecké fakulty, ale také akademičtí pracovníci," podotkl Chrást.

První ročník IBISepotrvá do června. Úspěšné řešitele pak čeká v září týdenní odborné soustředění, které bude plné workshopů, přednášek a odborných cvičení.

Zájemci se mohou registrovat přes webové stránky http://ibis.sci.muni.cz/, kde najdou také zadání první sady úloh.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí