zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

SPÚ chrání životní prostředí, pořizuje auta na ekologický pohon

30.01.2017
Ekologická auta
SPÚ chrání životní prostředí, pořizuje auta na ekologický pohon

Státní pozemkový úřad se zařadil mezi společnosti, které v rámci obnovy autoparku upřednostňují vozidla s ekologickým pohonem, a tím přispívají k ochraně životního prostředí.

Státní pozemkový úřad v loňském roce zakoupil celkem 8 vozidel Škoda Octavia G-TEC se spalovacím motorem pro alternativní palivo CNG (stlačený zemní plyn).

,,Jedním z úkolů Státního pozemkového úřadu je péče o krajinu. Jsou různé podoby ekologického přístupu k naší zemi. Konkrétním příkladem může být právě pořízení nových aut na stlačený zemní plyn, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Jsem ráda, že Pozemkový úřad se snaží být pro další státní instituce vzorem v ekologické dopravě. A to speciálně v těchto dnech, kdy je po celé republice smogová situace způsobená především automobily," řekla Svatava Maradová, ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu.

Veřejná zakázka byla vyhlášena jako nadlimitní v otevřeném řízení v červnu 2016. Z celkem šesti nabídek byl vybrán dodavatel s nejnižší nabídkovou cenou - AUTO-BRANKA, spol. s r. o. Celková cena vozidel byla 3 800 000 včetně DPH. V nákupu ekologických vozidel bude Státní pozemkový úřad pokračovat i v rámci další obnovy automobilového parku.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí