zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústecký kraj dá na výměnu kotlů minimálně 18,8 milionu

02.03.2017
Vytápění, zateplení
Ústecký kraj dá na výměnu kotlů minimálně 18,8 milionu

Ústecký kraj rozdělí žadatelům v další výzvě na výměnu starých kotlů minimálně 18,8 milionu korun. Dotacemi podpoří kotle na biomasu nebo tepelná čerpadla, řekla dnes ČTK mluvčí kraje Lucie Dosedělová. Žádosti o dotace začne kraj přijímat počátkem dubna.

"V aktuální výzvě bude možné žádat o dotace na výměnu zastaralých zdrojů tepla s ručním přikládáním v rodinných domech za kotle umožňující spalovat pouze biomasu nebo na instalaci tepelného čerpadla. Jiné nové zdroje tepla nejsou v této druhé výzvě Ústeckého kraje podporovány," řekla Dosedělová. Plánovaná částka 18,8 milionu korun se ale může ještě zvýšit o nevyčerpané peníze z výzvy loňské.

Úřad začne žádosti přijímat 2. dubna. Podávat žádosti je možné až do konce června, pokud nebudou peníze vyčerpány dříve. V minulých letech šlo v Ústeckém kraji na výměnu kotlů 210 milionů korun. "Na podzim letošního roku by měla být vyhlášena další výzva ve spolupráci s ministerstvem životního prostředí, kde bude možné žádat opět o dotace na všechny typy zdrojů tepla," dodala Dosedělová.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí