zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Filmový festival Ekotopfilm ve Frýdku-Místku

01.03.2017
Ekologická dovolená, cestování
Filmový festival Ekotopfilm ve Frýdku-Místku
  • Nejlepší filmy o přírodě z celého světa
  • Beseda s Vlčími hlídkami
  • Vstup ZDARMA


2.3. v kinu Vlast od 16:00

V říjnu proběhl v Praze úplně poprvé festival Ekotopfilm, na kterém mezinárodní porota vybrala z 81 dokumentárních filmů z 23 zemí a 6 kontinentů ty nejlepší. Ty teď přijíždí i do Frýdku-Místku. Co vás čeká?

Snímky, které ukazují krásu a bohatost přírody z celého světa, přinášejí nejnovější vědecké poznatky a nabízejí řešení klimatických problémů, ale i beseda v rámci doprovodného programu. Jelikož nedaleké Beskydy či Jeseníky jsou horami, kde se české šelmy vyskytují nejčetněji, o návratu vlků a rysů do české vám poví členové Vlčích hlídek Hnutí DUHA, kteří je chodí do terénu stopovat.

Z filmové nabídky na vás čeká například jedinečný vítězný snímek Vaření z odpadu, v němž vtipný kuchař David nakoukne do vašich lednic a ze zbytků, které by se vyhodily, vykouzlí hotové speciality. Pobaví a oslní svými dechberoucími záběry a špičkovou filmařskou technikou i dokument Yellowstone, po jehož zhlédnutí budete odcházet, jako byste právě strávili hodinu uprostřed amerického národního parku. Festivalový večer zakončí napínavý výlet do divočiny ve filmu Lidské tělo: mikroskopické safari, nikoli ovšem v přírodě, ale přímo v našem těle.

Těšíme se na Vás!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí