zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Filmový festival Ekotopfilm v Klatovech

13.03.2017
Ekologická dovolená, cestování
Filmový festival Ekotopfilm v Klatovech
  • Nejlepší filmy o přírodě z celého světa
  • Beseda s členy Rysích hlídek Hnutí DUHA
  • Vstup ZDARMA


16. března v Kině Šumava od 16:00

V říjnu proběhl v Praze úplně poprvé festival Ekotopfilm, na kterém mezinárodní porota vybrala z 81 dokumentárních filmů z 23 zemí a 6 kontinentů ty nejlepší. Ty teď přijíždí i do Klatov.

V české přírodě v posledních letech přibývá divokých šelem a o tom proč je to dobrá zpráva a proč se jich nemusíme bát, si můžete podebatovat na besedě s členy Rysích hlídek Hnutí DUHA, kteří je chodí do terénu stopovat.

Z filmové nabídky na vás čeká například zábavný lifestylový snímek Vaření z odpadu, v němž sympaťák David nakoukne do vašich lednic a ze zbytků, které by se vyhodily, vykouzlí hotové speciality. Pobaví a oslní svými dechberoucími záběry divokých zvířat a špičkovou filmařskou technikou i dokument Yellowstone, po jehož zhlédnutí budete odcházet, jako byste právě strávili hodinu uprostřed amerického národního parku. Kratší slovenský film Klimatická chyba nabízí jednoduché a praktické řešení ke zmírnění klimatických změn, které se nachází přímo pod našima nohama - na zemi. Festivalový večer zakončí napínavý výlet do divočiny ve filmu Lidské tělo: mikroskopické safari, nikoli ovšem v přírodě, ale přímo v našem těle.

Těšíme se na Vás!

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí