zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

MAD Recycling investuje v Olomouci 12 mil.Kč do zpracování papíru

17.03.2017
Odpady
Recyklace
 MAD Recycling investuje v Olomouci 12 mil.Kč do zpracování papíru

Nový areál na zpracování papírového odpadu, který si vyžádá investici 12 milionů korun, postaví v průmyslové zóně na kraji Olomouce firma MAD Recycling. Nový provoz bude otevřen v červnu, sdělil dnes ČTK člen představenstva MAD Recycling Ulrich Kern. Firma MAD Recycling v Olomouci zpracovává téměř 80 procent papírového odpadu.

"Naše nynější prostory v Olomouci-Černovíře jsou pro nás již nedostačující," zdůvodnil Kern dvanáctimilionovou investici. Zatímco v roce v roce 2005 firma v Olomouci zpracovávala 100 až 300 tun papíru měsíčně, tak nyní je to už 1800 až 2000 tun.

Společnost nový provoz vybuduje v hale, kterou dříve využívala firma Fardis. "Jsem rád, že prostory, které byly několik měsíců prázdné, se zase zaplní a výrobou, která je relativně klidná," uvedl primátor Antonín Staněk (ČSSD).

MAD Recycling zpracovává v Olomouci zejména papírový odpad, který je poté ekologicky recyklován. "Firma se významně podílí na odbytu vytříděného papíru, který máme od občanů, firem a institucí, s nimiž v oblasti odpadového hospodářství spolupracujeme," uvedl ředitel Technických služeb města Olomouce Miroslav Petřík.

Společnost MAD Recycling zaměstnává dvě desítky lidí. Loni zvýšila tržby ze 113 milionů korun v roce 2015 na 124 milionů korun. Většinu tržeb získala z prodeje papíru a plastů. Jediným akcionářem MAD Recycling je stejnojmenná německá společnost.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí