zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kladno začne v květnu budovat podzemní kontejnery na odpad

29.03.2017
Odpady
Urbánní ekologie
Kladno začne v květnu budovat podzemní kontejnery na odpad

Kladno začne v květnu budovat podzemní kontejnery na tříděný i komunální odpad. Letos má investovat zhruba 15 milionů korun a příští rok stejnou částku. "V dubnu už bychom opravdu měli znát výsledek výběrového řízení," sdělila dnes ČTK mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.

Podzemní kontejnery nezabírají místo v ulicích, jejich vyústění zapadá do okolního prostředí a také z nich nelze odpad bez techniky vybírat, tudíž okolo nich není rozházený nepořádek.

První kontejnery se mají objevit především v centru města, celkem jsou plánovány na 30 místech. Na seznamu jsou například lokality na náměstí Starosty Pavla, na Poštovním náměstí, v ulici Václava Rabase, na náměstí Svobody a další. Hotovo má být do konce června příštího roku.

Část nákladů má pokrýt evropská dotace. Podle informací města by mělo být o jejím případném přidělení rozhodnuto během letošního června.

Kontejnery pod zem nechávají umístit i další středočeská města, například Mladá Boleslav, Králův Dvůr na Berounsku, Kutná Hora nebo Příbram.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí