zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krkonoše budou dobrovolníci uklízet 22. dubna

03.04.2017
Obecné
Odpady
Příroda
Voda
Ekologická dovolená, cestování
Chráněná území
Urbánní ekologie
Krkonoše budou dobrovolníci uklízet 22. dubna

Zřejmě tuny odpadků z území Krkonoš odstraní dobrovolníci v sobotu 22. dubna, na kdy správa parku naplánovala velký úklid. Oproti celostátní akci bude úklid v nejvyšších českých horách opožděný kvůli tání sněhu. Michal Skalka ze správy parku počítá s tím, že přijdou stovky dobrovolníků. Účastnit se budou také zaměstnanci správy. Vyplývá to z informací v tiskové zprávě.

Asi 350 až 500 lidí bude uklízet Krkonoše od nejnižších poloh až po hřebeny. "To znamená, že jeden pořádkumilovný uklízeč bude v průměru uklízet necelé dva běžné kilometry značené cesty," uvedl. Dobrovolníci budou mít zdarma lanovku na Sněžku a část z nich i ubytování. Loni v Krkonoších při úklidech lidé nasbírali deset tun odpadků, největší problémy tam přitom podle Skalky nedělají PET lahve, jak by se dalo předpokládat, ale papírové kapesníčky.

V nižších polohách Česka se letos hlavní část akce Ukliďme svět, ukliďme Česko odehraje v sobotu 8. dubna. Organizátoři si letos přejí překročit v účasti hranici sto tisíc dobrovolníků.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí