zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ÚOHS podezřívá společnost SUEZ Využití zdrojů z účasti v kartelu

06.04.2017
Odpady
ÚOHS podezřívá společnost SUEZ Využití zdrojů z účasti v kartelu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) podezřívá společnost SUEZ Využití zdrojů a.s. z účasti v kartelu v oblasti odpadového hospodářství. Vyšetřování se týká výběrového řízení pro společnost Globus. Vyplývá to z vyjádření mluvčí Krajského soudu v Brně Simony Peškové, kam si SUEZ neúspěšně stěžoval proti přepadovému šetření ÚOHS. Sám ÚOHS k případu uvedl pouze to, že se nevyjadřuje k řízením, která neskončila.

Firma u soudu tvrdila, že ÚOHS vůči ní postupuje nezákonně, což soud zamítl. Z vyjádření Peškové vyplývá, že ÚOHS řízení zahájil loni v červenci, kdy v sídle firmy provedl i místní šetření, při kterém obvykle zajišťuje důkazy. Přepadová kontrola pak směřovala zejména "k problematice výběrového řízení společnosti Globus ČR", což sám Globus nechce komentovat. "V této věci nebudeme podávat žádné informace," uvedla mluvčí Globusu Pavla Hobíková.

SUEZ Využití zdrojů a.s. vyšetřování ze strany ÚOHS potvrdil, firma ale popírá, že by se kartelu účastnila. "Obrátili jsme se na soud, protože jsme přesvědčeni, že se ÚOHS v rámci svého vyšetřování dopustil nezákonného zásahu, který spočíval v omezení práv a v překročení pravomocí tohoto úřadu," uvedla mluvčí společnosti Kateřina Kodadová.

SUEZ Využití zdrojů a.s. je součástí mezinárodní skupiny SUEZ působící v oblasti odpadového hospodářství a vodohospodářství. V ČR zaměstnává více než 1000 zaměstnanců a provozuje přes 40 různých technologií pro zpracování, úpravu a odstranění odpadů. Zaměřuje se na zvyšování materiálového využití odpadů. Konsolidovaný obrat v roce 2016 v souladu s mezinárodní metodikou IFRS činil 1,63 miliardy korun.

Firma čelí v případě prokázání kartelu hrozbě pokuty v řádu milionů korun. ÚOHS zřejmě vyšetřuje i další firmy z oboru, o jaké jde, ale nesdělil.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí