zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Za újmu vzniklou v přírodních rezervacích byla společnosti udělena pokuta a následně i opatření k nápravě

21.04.2017
Příroda
Chráněná území
Za újmu vzniklou v přírodních rezervacích byla společnosti udělena pokuta a následně i opatření k nápravě

Kromě pokuty uložili inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z Oblastního inspektorátu v Ostravě společnosti POLNOST, spol. s r.o. opatření k nápravě. Tím bude alespoň částečně kompenzována újma vzniklá v Přírodní rezervaci Koutské a Zábřežské louky na Opavsku při zemědělském hospodaření této společnosti.

,,V rámci opatření k nápravě firma zatravní více než 40 hektarů dosud dlouhodobě intenzivně obdělávaných ploch a uvede poškozený vodní tok do stavu, který bude lépe vyhovovat zájmům ochrany přírody a krajiny. Realizací nápravného opatření tak dojde k nápravě dlouhodobě nepříznivého stavu, který v části této rezervace panoval před zásahem inspekce," řekl Karel Kozubek, ředitel ostravského inspektorátu.

Výše uvedené společnosti už byla pravomocně uložena pokuta ve výši 190 tisíc korun a to za kácení dřevin bez povolení orgánu ochrany přírody a za provádění činností (bagrování vodního toku, orba, hnojení, používání biocidů), které jsou dle zákona o ochraně přírody a krajiny v rezervacích zakázány. Při stanovení pokuty byla zohledněna mj. právě skutečnost, že inspektoři zamýšleli uložit opatření k nápravě, jehož realizace bude tak znamenat zásah do majetkové sféry a hospodaření povinného subjektu.

Společnost POLNOST, spol. s r.o. - opatření k nápravěSpolečnost POLNOST, spol. s r.o. - opatření k nápravěSpolečnost POLNOST, spol. s r.o. - opatření k nápravě

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí