zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ostravská zoo opět otevře skleníky s tropickými rostlinami

29.04.2017
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
 Ostravská zoo opět otevře skleníky s tropickými rostlinami

Ostravská zoologická zahrada po zimní přestávce opět otevře návštěvníkům skleníky s tropickými a subtropickými rostlinami. Využívají se k dekoraci a údržbě expozic v areálu zoo. První komentované prohlídky pěstebních skleníků připravuje na 6. května, řekla dnes ČTK mluvčí zoo Šárka Nováková. Návštěvníci mohou ve sklenících na ploše 1000 metrů čtverečních také vidět a ochutnat tropické a subtropické ovoce nebo různé druhy bylinek a koření.

"Ve sklenících je možné například vidět nově upravené expozice pro epifytní rostliny, mezi které patří také různé druhy orchidejí a bromélie. Epifyty rostou na žijících rostlinách, ale vyživují se samostatně, neparazitují na nich," uvedla Nováková.

Návštěvníci mohou při návštěvě skleníků i ochutnat různé tropické plody nebo aromatické byliny. V současnosti v zoo dozrávají například plody nízké odrůdy banánovníku, pomeranče, mandarinky, tahitské lajmy, limetky či kumquaty a rovněž kávovník arabský.

Skleníky budou přístupné až do konce října, a to vždy o víkendech v 11:00 a 14:00. "Sraz zájemců je vždy u vstupu do zoo, kde si skupinu průvodce vyzvedne. Prohlídky jsou zahrnuty v ceně vstupného do zoo. Z důvodu omezené kapacity je nutná rezervace předem, a to na čísle 596 241 269 nebo osobně na vrátnici zoo při návštěvě areálu," uvedl pracovník dendrologického oddělení a jeden z průvodců David Kubala.

Ostravská zoologická zahrada loni oslavila 65 let od svého založení. Chová přes 400 druhů zvířat. V roce 2016 podruhé prolomila hranici půl milionu návštěvníků. Zavítalo do ní 509.336 lidí, což bylo zhruba o 19.000 více než o rok dříve. Zahrada tak patří k nejvyhledávanějším turistickým atrakcím v regionu.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí