zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Elektrická Volva budou výhradně z Číny

02.05.2017
Ekologická auta
Elektrická Volva budou výhradně z Číny

Volvo se připravuje stejně jako řada dalších automobilek na sériovou výrobu elektromobilů. Nové Volvo s elektropohonem se na trhu objeví již za dva roky, vyrábět se ovšem nebude v Evropě, ale v Číně.

Volvo má dnes v Číně již tři výrobní závody (Daqing, Chengdu a Luqiao). Rozhodnutí vyrábět nový elektromobil Volvo pouze v Číně a odtamtud jej exportovat na globální trhy podtrhuje rostoucí význam čínského rozhodování v rámci Volva. Elektromobily představují nejmodernější větev automobilového vývoje a Číňané, jakkoli jsou sami v otázkách životního prostředí velmi benevolentní (a tudíž v přímém rozporu s hodnotami hlásanými samotnou automobilkou Volvo), hodlají tyto technologie alespoň po určitou dobu ,,držet doma". Mimo jiné kvůli výraznému tlaku na výrobní náklady a dodávkám srdce elektromobilů - baterií. A také kvůli tamní poptávce po elektromobilech. V Číně se jich prodá nejvíc na světě, mimo jiné i kvůli drakonickým omezením možnosti zakoupit si nový automobil v největších městech. Například v Šanghaji musejí mít tamní zájemci buď úspěch v loterii na povolené kvóty konvenčních aut, v případě neúspěchu je pak jejich jedinou šancí elektromobil...

Volvo hodlá, podobně jako některé jiné automobilky, prodávat v roce 2025 milion elektromobilů a hybridů ročně. Plug-in verzi bude zanedlouho nabízet pro všechny své modelové řady. Pro elektrifikaci portfolia použije svou novou platformu SCA (Scalable Product Architecture) která již byla připravována s ohledem na elektropohon.

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí