zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ředitel Správy KRNAP ocenil pět osobností za rozvoj Krkonoš

30.04.2017
Chráněná území
Ředitel Správy KRNAP ocenil pět osobností za rozvoj Krkonoš

Ředitel Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) dnes ocenil pět osobností, které přispěly k rozvoji Krkonoš. Cenu získal lesník Petr Kadleček, botanik František Krahulec, starosta Jablonce nad Jizerou Miroslav Kubát, dlouholetý člen Horské služby Krkonoše Tomáš Filka a in memoriam geolog Josef Sekyra, informoval dnes ČTK mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

"Smyslem tohoto ocenění je vyzdvihnout lidi, kteří svým životem a prací znamenají přínos pro Krkonoše. Myslím si, že jsme i letos ocenili lidi, kteří jsou s Krkonošemi neodmyslitelně spjati a jejich přínos je nezanedbatelný a asi jen těžko zpochybnitelný," uvedl ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. Osobnosti na ocenění mohla navrhovat veřejnost, výbor vybíral ze dvou desítek návrhů. Laureáti či jejich zástupci dnes ve Vrchlabí převzali ceny v podobě plastik Krakonoše, vyrobených z drátu.

Správa KRNAP ocenění udělovala již posedmé, například loni ji získali botanik Jan Jeník, organizátoři kulturního dění v Pasekách nad Jizerou manželé Josef a Jarmila Waldmannovi, geobotanička Milena Kociánová, dlouholetý člen Horské služby Krkonoše Roman Odvárko a posmrtně bývalý vedoucí odboru ochrany přírody Správy KRNAP Vladimír Šatný. Oceněnými se v minulosti stali například spisovatelka Marie Kubátová, fotograf Jiří Havel či lavinový expert Valerián Spusta.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí