zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na MŽP bude tento týden zasedat Rada Federace EUROPARC

15.05.2017
Chráněná území
Na MŽP bude tento týden zasedat Rada Federace EUROPARC

Ve dnech 17. - 19. 5. 2017 bude na Ministerstvu životního prostředí zasedat Rada Federace EUROPARC. Federace EUROPARC je největší evropskou asociací správců chráněných území. Sdružuje přibližně 400 organizací i jednotlivců z 36 evropských zemí. Jejími členy v ČR jsou všechny národní parky, Agentura ochrany přírody a krajiny ČR a od roku 2016 i MŽP.

Rada se setká s vedením MŽP, konkrétně náměstky ministra Vladislavem Smržem a Vladimírem Dolejským, řediteli všech čtyř českých národních parků - Pavlem Bendou, Janem Hřebačkou, Tomášem Rothröcklem, Pavlem Hubeným a ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Františkem Pelcem, stejně jako s prezidentem sekce EUROPARCu pro střední a východní Evropu Jakubem Kašparem ze Správy KRNAP. Členové vedení Federace EUROPARC také navštíví vybraná chráněná území přímo v hlavním městě a setkají se s vedením Magistrátu hlavního města Prahy i vybraných městských částí. Mimo standardních témat k jednání (jako např. strategické vedení Federace) bude Rada jednat především o implementaci Strategie EUROPARC a o sloučení s asociací Fedenatur (jehož částí je i přírodní park Draháň-Trója).

Jednání bude také příležitostí představit vedení federace EUROPARC český systém ochrany přírody a diskutovat o vzájemné spolupráci a podpoře na evropské úrovni.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí