zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Absolutní vítězkou soutěže a držitelkou titulu Veličenstvo kniha 2017 se stala Amálie Vladová, autorka knihy Co žije na stromě

21.05.2017
Příroda
Absolutní vítězkou soutěže a držitelkou titulu Veličenstvo kniha 2017 se stala Amálie Vladová, autorka knihy Co žije na stromě

EkoCentrum Brno udělilo titul Veličenstvo kniha 2017 za nejoriginálnější vlastnoručně vytvořenou knihu v ojedinělé výtvarně literární soutěži pro děti a mládež.

Do soutěže přihlásili mladí tvůrci 55 originálních vlastnoručně vytvořených knih, které letos doputovaly z celé republiky i ze zahraničí. Zvláštní ocenění za knihu z největší vzdálenosti získala knížka, jejímiž autorkami jsou Stefania Magdalini Angelopoulou a Karolina Nefeli z Řecka.
V anketě Titulní strana 2017, ve které hlasovali návštěvníci internetových stránek ecb.cz, zvítězila Základní a mateřská škola Šebrov s knihou Kůň a zajíc.

Moje Veličenstvo kniha je výtvarně literární soutěž pro děti a mládež. Zúčastnit se mohou jednotlivci i kolektivy od škol mateřských až po střední. Odborná porota posoudila úroveň výtvarné a literární složky, zpracování vazby a desek, zapojení přírodních a recyklovaných materiálů, originalitu a celkový dojem. Kromě vítězů jednotlivých kategorií je vyhlášen i absolutní vítěz
s největším počtem bodů, který získá titul Veličenstvo kniha.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo dne 12.5. 2017 ve skvělé atmosféře inspiračního centra Písečník 94 v Brně. Vítězové všech kategorií si odnesli diplomy a ceny věnované EkoCentrem Brno. Program vyvrcholil slavnostním pasováním letošní absolutní vítězky na Veličenstvo kniha 2017. Vítěze všech kategorií čekala i další odměna - krásný a výborný dort v podobě sladké knihy.

,,Přes často slýchané stesky dospělých, že dnešní děti nečtou, netvoří a jen vysedávají u počítačů, se již několik let přesvědčujeme o pravém opaku: účastníci soutěže nejen čtou a mají rádi knihy, ale také jsou schopni je vytvořit. To je povzbudivé a moc nás to těší. Listování v desítkách úžasných knižních originálů patří každý rok mezi moje nejhezčí zážitky při realizaci našich osvětových a zážitkových projektů," připomněl Zbyněk Zavadil, zakladatel soutěže, který se stal patronem jejího 13. ročníku.

Všechny knihy letošního ročníku si zájemci mohou prohlédnout na výstavě v podkroví centra Písečník 94 v Brně až do 6.5. 2017, a to každý týden v otvírací době (ÚT, ST, ČT 15-18.30).

Další informace najdete na www.ecb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí