zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rada Biologického centra navrhla na post ředitele Libora Grubhoffera

21.05.2017
Obecné
Rada Biologického centra navrhla na post ředitele Libora Grubhoffera

Na svém čtvrtečním zasedání jednala Rada Biologického centra Akademie věd ČR o návrhu kandidáta na pozici ředitele Biologického centra pro nadcházející pětileté funkční období, začínající 1. července 2017. Oba kandidáti, Libor Grubhoffer, který je vedoucím Laboratoře molekulární ekologie vektorů a patogenů na Parazitologickém ústavu BC, a Miloslav Šimek, současný ředitel BC, na jednání podrobně představili své koncepční vize pro vedení instituce. Po důkladném prodiskutování vizí a záměrů obou uchazečů navrhla Rada BC tajným hlasováním na pozici ředitele Libora Grubhoffera.

,,Rada konstatovala, že oba uchazeči mají dobré předpoklady pro vedení instituce, byl to tedy souboj vizí a koncepcí, z nichž jeden Rada vybrala," řekl předseda Rady BC Vladimír Košťál.

Návrh Rady BC bude projednávat Akademická rada a poté předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová provede konečné rozhodnutí o jmenování vybraného kandidáta ředitelem.

,,Mám velikou radost a zároveň to cítím jako veliký závazek, protože výsledek volby byl velmi jednoznačný. Je to silný mandát a beru celou záležitost nesmírně vážně. Těším se, pokud budu potvrzen v této pozici, na spolupráci se všemi kolegy zde v Biologickém centru Akademie věd v Českých Budějovicích," reagoval po ohlášení výsledku hlasování Libor Grubhoffer.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí