zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Poodří se přemnožili komáři, Studénka je likviduje postřikem

27.05.2017
Obecné
V Poodří se přemnožili komáři, Studénka je likviduje postřikem

Odborná firma dnes ve Studénce na Novojičínsku provedla postřik proti komárům. Kvůli vydatným dešťům a květnovém rozlití řeky Odry se tento hmyz v Poodří přemnožil a obtěžuje obyvatele. ČTK to řekl starosta Studénky Lubomír Šobich.

"Děláme opatření, abychom ty dospělé jedince trochu pohubili. My jsme v kraji, kde když se Odra vylije, tak se komáři rozmnoží. Tři roky teď bylo sucho a komáři nebyli," řekl starosta.
Vedoucí odboru místního hospodářství a údržby majetku ve Studénce Jindřich Lev řekl, že naposledy se podobné opatření muselo ve městě dělat v roce 2013. Množství komárů se takto podle něj daří významně snížit.
"Nemůžeme ale vyloučit, že se ten zákrok bude muset opakovat. Má to spoustu komplikací, protože jsme vedle chráněné krajinné oblasti, kde se to nedá aplikovat, další komplikací je výskyt včelstev, protože pro ně by to bylo likvidační, takže i na to se musí pohlížet," řekl Lev.
Firma se s postřikem vyhýbá místům, kde včelaři nahlásili, že mají včelstva. Pro aplikaci prostředku také musí být příznivé počasí: nesmí pršet a vát vítr. Teplokrevným živočichům postřik není nebezpečný a za několik hodin se rozloží.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí