zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Po celé ČR se konají Dny otevřených dveří slunečních elektráren

31.05.2017
Solární energie
Po celé ČR se konají Dny otevřených dveří slunečních elektráren
Po celé České republice se ode dneška do 5. června uskuteční Dny otevřených dveří slunečních elektráren. Zájemci o fotovoltaiku budou moci nahlédnout za brány těch největších solárních parků, ale také do soběstačných domácností, kde jsou solární panely jen jedním ze způsobů, jakým jejich obyvatelé dosahují nezávislosti a šetrného přístupu k životnímu prostředí. Akci pořádá Solární asociace v rámci Evropského týdne udržitelného rozvoje, chce propagovat fotovoltaickou energetiku mezi širokou veřejností.
Díky Dnům otevřených dveří si návštěvníci mohou prohlédnout například zajímavé instalace střešních elektráren, ale dozví se také něco o provozu slunečních elektráren, efektivitě, a o tom, co se stane s vysloužilými solárními panely a jak suroviny v nich obsažené najdou další uplatnění.
Během týdne mohou lidé navštívit klasické fotovoltaické elektrárny různého výkonu, včetně jedné z největších v Česku FVE Vepřek na Mělnicku, ale i Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradu, energeticky soběstačný hotel s restaurací, projekt v centru města či obytný dům fungující v ostrovním režimu. Podrobné informace a lokace jsou na webu Solární asociace.
Solární asociace je největší profesní sdružení podnikatelů v solární energetice a dalších příznivců fotovoltaiky. Členy jsou výrobní a distribuční společnosti, provozovatelé fotovoltaických elektráren nebo instalační a servisní společnosti. V současnosti má více než 450 členů.
Podle informací asociace bylo v Česku ke konci loňského roku 28.324 slunečních elektráren s celkovým instalovaným výkonem 2128,48 megawattu.
Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí