zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V pražských Kbelích lesníci otevřeli nové ekologické centrum

04.06.2017
Ekologické vzdělání a výchova
Les
V pražských Kbelích lesníci otevřeli nové ekologické centrum
V blízkosti lesoparku ve Kbelích dnes Lesy hlavního města Prahy (LHMP) otevřely ekologické centrum. Magistrát o tom informoval v tiskové zprávě. Areál, je otevřen veřejnosti, bude sloužit hlavně pro vzdělávání dětí v oblasti ochrany životního prostředí. Návštěvníci v něm najdou hospodářská zvířata, ohniště, pikniková místa nebo komunitní zahradu.
Centrum s názvem Prales - Pražské lesní středisko vznikalo dva roky na místě bývalé okrasné školky a zahradnictví pražských lesníků. Kromě ekocentra s hospodářskými zvířaty a vodními savci LHMP v horní části areálu založily další část kbelského lesoparku s ovocným sadem a zeleným bludištěm. K dispozici tu jsou velká louka a ohniště s lavičkami a dřevníkem.
Návštěvníci si v areálu mohou prohlédnout ukázkovou včelnici a lesní školku nebo si projít naučnou stezku Cesta dřeva. Součástí ekocentra je také otevřená komunitní zahrada se skleníkem.
Rozhodnutí o vybudování ekologického centra v severovýchodní části Prahy se opírá o analýzu rozmístění obdobných center v metropoli. Má vyplnit dosavadní mezeru v nabídce environmentálního vzdělávání především pro školy a školky v této části metropole. LHMP spravují také zookoutky v Malé Chuchli, Kunratickém lese, Lesoparku Kamýk a Hostivařském lesoparku.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí