zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kampaň Chrudim za udržitelný svět

17.06.2017
Urbánní ekologie
Kampaň Chrudim za udržitelný svět

Město Chrudim se prostřednictvím projektu Zdravé město Chrudim a MA 21 připojilo k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje akcí s názvem ,,Chrudim za udržitelný svět".
Všechny chrudimské základní školy, Speciální základní škola Chrudim a Gymnázium J. Ressela vyslaly do Městského parku své týmy. Na 110 žáků se prostřednictvím vědomostně-soutěžní akce dozvědělo o Cílech udržitelného rozvoje (SDgS).

Všechny týmy absolvovaly 10 povinných stanovišť, kde postupně sbíraly za své vědomosti body. Odbornost jednotlivých stanovišť garantovali a zajišťovali lidé z partnerských organizací Zdravého města a MA21. Nově se k nám připojil i Svaz měst a obcí ČR a Charita ČR.

Stanoviště byla připravena tak, aby děti získaly informace nejprve z globálního pohledu, poté z pohledu České republiky a také to, jak město Chrudim přistupuje k řešení a naplňování daných Cílů udržitelného rozvoje (SDgS).

Každý soutěžní tým získal drobné ceny a pamětní list. Vítěz soutěže získal poukaz na Skutečný dárek. Děti se rozhodly společně podpořit lidi z rozvojových zemí dárkovým certifikátem na nákup bioplynárny, školních pomůcek pro 7 dětí, čisté ruce, dvacet kuřat a ošetření nemocného.

Cílem akce bylo přiblížit dětem, jaké problémy spojují běžná česká města a obce a jejich obyvatele s jejich protějšky v rozvojových zemích.

Chtěli jsme ukázat naší mladé generaci, jak oni sami mohou svým šetrným a udržitelným chováním pomoci lidem žijícím tisíce kilometrů daleko...

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí